Чи всі відсутні зуби вимагають заміни?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чи всі відсутні зуби вимагають заміни
Зміст
  1. В яких випадках заміна видаленого зуба не є необхідністю?

Практично всі пацієнти стоматологічних клінік впевнені, що будь-який відсутній зуб повинен бути замінений. Почасти це вірно. На місці видаленого зуба кісткова тканина атрофується, сусідні зуби нахиляються, розвиваються пародонтальні кишені, оголюються корені сусідніх зуба, а також може висуватися зуб-антагоніст з протилежної щелепи в сторону відсутнього зуба.

Раннє видалення молочного зуба теж тягне за собою певні наслідки, в тому числі і розвиток патологій прикусу.

Однак, не всі видалені зуби необхідно відновлювати.

В яких випадках заміна видаленого зуба не є необхідністю?

Видалення зубів мудрості. Стоматологи відзначають, що видалення всіх зубів мудрості не тільки не порушує прикус, але навіть рекомендується Американською Асоціацією Стоматологів. Зуби мудрості часто не беруть участь в правильному розподілі жувального тиску, оскільки розташовані неправильно, або частково перебувають в яснах. Їх розташування ускладнює щоденну гігієну і незабаром розвивається карієс і його ускладнення. Більш того, зуб мудрості може руйнувати сусідній зуб.

Видалення молочного зуба на стадії розсмоктування кореня. Раннє видалення молочного зуба завжди вимагає негайну консультацію ортодонта для оцінки необхідності виготовлення дитячої пластинки-протеза або ж незнімної розпірки, яка буде утримувати місце в зубному ряду для прорізування постійного зуба. Але в тих випадках, коли до зміни постійного зуба залишилося менше року, а коріння молочного зуба розсмокталися більше, ніж на 2/3, немає необхідності тримати місце для прорізування постійного зуба, оскільки він незабаром прорізатиметься самостійно.

Звичайно ж, потреба заміни відсутніх зубів вирішується в процесі діагностики та огляду лікарем в кожному індивідуальному випадку. Тільки кваліфікований фахівець зможе дати точну відповідь, коли і чим можна замінити порожнє місце в зубному ряду.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 6 років безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги