Чи варто встановлювати золоту коронку?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чи варто встановлювати золоту коронку
Зміст
  1. Золото, яке використовується в стоматології
  2. Як довго служить золота коронка і чи можна її полагодити?

Золоті коронки відійшли у минуле, проте, сьогодні можна зустріти багато пацієнтів з такими коронками, встановленими ще десятками років тому. Як вони себе почувають з такою коронкою? Добре. Як це виглядає при усмішці і розмові? Не зовсім естетично, але вони до цього звикли. Якщо в стоматології ще роблять такі коронки і Ви задумалися про їх встановлення, радимо спершу прочитати цю статтю і дізнатись більше про протезування зубів.

Золото, яке використовується в стоматології

Золоті коронки досить міцні, але вони також і мають деяку м’якість: якщо такі встановлені в бокових ділянках щелепи, вони швидко зношуються, тобто зуби навпаки надають більше тиску на золото, ніж золото на зуби. Через це золоті коронки зношуються за 9-15 років, в залежності від стану зубів і харчових звичок людини. Це особливо помітно у пацієнтів з викривленнями прикусу або бруксизмом, оскільки коронка приймає форму чиненого на неї тиску.

Як довго служить золота коронка і чи можна її полагодити?

Товщина золотого покриття може складати до 1,5 мм (максимум), проте, навіть це не впливає на швидкість зношування. Якщо коронка «прогинається» посередині під впливом жування і кусання, тоді відсутній обсяг можна відновити за допомогою амальгами (рідкого або твердого сплаву ртуті з іншими металами або розчину амонію). Однак, оскільки золото і амальгама вже пішли із стоматологічного ринку, скоріше за все замість реставрації стоматолог запропонує змінити вид коронки (цирконій, кераміка, металокераміка).

Якщо Ви все ж таки твердо налаштовані на встановлення золотої коронки, радимо встановлювати її на бічні зуби – з її високим рівнем стирання взаємодія з передніми зубами може бути не зовсім ефективною. Для передніх зубів зазвичай рекомендують встановлювати цирконієві коронки, керамічні коронки та металокерамічні коронки, тому що вони виглядають більш натурально і є досить міцними.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги