Чи варто ставити вініри? Плюси та мінуси встановлення вінірів: думка стоматологів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
Зміст
 1. Вініри: кому можна ставити?
 2. Кому не можна ставити вініри
 3. Які бувають види вінірів
 4. Композитні вініри
 5. Керамічні вініри
 6. Плюси вінірів
 7. Мінуси вінірів

В сучасному світі білосніжна посмішка грає дедалі більшу роль серед активних, працюючих людей. Тому пацієнти найчастіше вдаються до послуг естетичної стоматології. Вініри на зуби є золотим стандартом створення ідеальної посмішки.

Вініри – це тонка накладка на зуб, яка виготовляється з кераміки або композиту. За допомогою вінірів можна не тільки змінити колір своєї усмішки, але й змінити форму зубів, а також виправити незначні нерівності зубного ряду. У цій статті ми розповімо про те, кому можна ставити вініри. Також Ви дізнаєтеся, чи варто ставити вініри на здорові зуби і якому матеріалу при виборі естетичних накладок віддати перевагу.

Вініри: кому можна ставити?

Стоматологи рекомендують встановлення вінірів за наявності наступних показань:

 • при потемнінні емалі, зміні кольору, наявності плям на зубах;
 • при неправильній формі зубів;
 • при незначних нерівностях зубного ряду в ділянці посмішки;
 • за наявності старих потемнілих, але поверхневих пломб;
 • за наявності сколів та тріщин емалі;
 • за наявності проміжків між передніми зубами, діастеми;
 • при клиноподібних дефектах;
 • при флюорозі (некаріозне ураження емалі).

Також іноді пацієнтів непокоїть питання, чи варто ставити вініри та у яких випадках їх встановлюють? До встановлення вінірів вдаються у тих випадках, коли необхідно усунути незначні недоліки зубного ряду. Вініри встановлюються дорослим пацієнтам у будь-якому віці. Проте, слід враховувати деякі протипоказання. Для встановлення вінірів необхідний достатній об’єм твердих тканин зуба, що збереглися. Інакше при значній руйнації передніх зубів рекомендується встановлення керамічних коронок. Більше дізнатися про естетичні коронки Ви можете у розділі «Протезування зубів».

Кому не можна ставити вініри

Перед встановленням вінірів необхідно проконсультуватися з досвідченим стоматологом-ортопедом, який спеціалізується на естетичній стоматології. Таким чином, лікар розповість Вам про плюси та мінуси вінірів, а також з’ясує, чи є у Вас протипоказання для їх використання.

Існує ряд випадків, за яких не рекомендують встановлювати вініри:

 • за відсутності жувальних бічних зубів;
 • при бруксизмі та патологічному стиранні зубів;
 • при аномалії прикусу та сильній скупченості передніх зубів;
 • при сильному руйнуванні передніх зубів;
 • за наявності об’ємних пломб на передніх зубах;
 • за наявності дефектів зубних рядів.

Слід пам’ятати, що після встановлення вінірів не слід відкушувати передніми зубами надто тверді продукти, такі як горіхи, або відкривати зубами пляшки.

Які бувають види вінірів

Варто докладно розглянути, які бувають види вінірів. Вибір залежить від Вашої клінічної ситуації, естетичних вимог та фінансових можливостей. Вініри бувають керамічні та композитні. Їх розрізняють залежно від матеріалу виготовлення: кераміки чи композиту (фотополімеру).

Композитні вініри

Композитні вініри є найбільш бюджетними, тому що виготовляються з фотополімерного матеріалу (композиту), який використовують при встановленні пломб. Також вони відомі, як компоніри.

Прямі композитні вініри виготовляються у кабінеті у стоматолога. Їх встановлення можливе в один візит, який включає наступні етапи:

 1. Лікар обточує передню поверхню зубів у зоні посмішки. Об’єм емалі, що видаляється під час обточування, мінімальний. Він становить трохи більше 10% тканин зуба, саме 0,3 – 1,1 мм зовнішньої поверхні емалі.
 2. Ізолює робоче поле за допомогою спеціальної гумової хустки – кофердаму.
 3. Обробляє зовнішню поверхню зуба спеціальними розчинами та пошарово наносить фотополімерний матеріал, створюючи гарну форму майбутнього зуба.
 4. Після моделювання зовнішньої поверхні зуба стоматолог ретельно полірує зуб до блиску.

Розглянемо докладніше плюси та мінуси композитних вінірів. Переваги композитних вінірів —  у швидкості виготовлення та бюджетній вартості, порівняно з керамічними вінірами.

Проте недоліки композитних вінірів, на відміну від керамічних, значні. Це змушує замислитись, чи варто економити, коли йдеться про красу своєї посмішки. Істотні мінуси композитних вінірів полягають у наступному:

 • швидко втрачають блиск за відсутності полірування 1 раз на 6 місяців;
 • згодом відбувається потемніння кольору, оскільки пористий композит забарвлюється харчовими барвниками;
 • матеріал найбільш схильний до сколів;
 • менший термін експлуатації порівняно з керамічними вінірами (3-5 років).

Керамічні вініри

Керамічні вініри – це ультратонкі керамічні пластинки. Керамічні вініри ідеально повторюють колір натуральних зубів та їх не відрізнити від своїх зубів. Кераміка має ті ж естетичні характеристики, що й натуральна емаль зуба, на відміну від композитних вінірів. Основні плюси вінірів з кераміки:

 • керамічні вініри ідеально повторюють емаль натуральних зубів;
 • довговічні. Терміни їх експлуатації вдвічі-втричі довше композитних;
 • не тьмяніють і не змінюють колір з часом;
 • мають високу міцність;
 • необхідне мінімальне обточування зовнішньої поверхні зубів під керамічні вініри.

Керамічні вініри виготовляються індивідуально для кожного пацієнта в зуботехнічній лабораторії за попередньо знятими зліпками. Для встановлення керамічних вінірів необхідно 3-4 візити. Мінуси вінірів з кераміки — у їхній вартості. Вони дорожчі, проте однозначно виграють перед композитними вінірами чи реставрацією зубів.

Плюси вінірів

Відповідь на запитання: “Чи варто ставити вініри?” – однозначно, так! Звичайно, необхідно враховувати наявність показань та стан власних зубів. Остаточне рішення завжди залишається за пацієнтом. Однак варто віддати перевагу керамічним вінірам через їхню бездоганну естетику, довговічність і міцність!

Головні переваги, завдяки яким наші пацієнти встановлюють саме керамічні вініри:

 • природні білі зуби без необхідності регулярного відбілювання;
 • рівна посмішка без брекетів;
 • відсутність сколів та тріщин емалі;
 • не фарбуються, немає необхідності обмежувати себе у вживанні кави, чаю, червоного вина, чорниці;
 • найбільш довговічний та міцний вид реставрації передніх зубів;
 • встановлюються абсолютно безболісно.

Для максимального естетичного результату фахівці SKYCLINIC рекомендують проконсультуватися з ортодонтом. У багатьох випадках вирівнювання зубів дозволяє уникнути установки вінірів або мінімізувати обточування емалі під вініри.

Мінуси вінірів

Наші фахівці інформують пацієнтів не лише про всі переваги, а й про недоліки вінірів.

Основними недоліками керамічних вінірів є їхня вартість та необхідність обточування своїх зубів. Але варто зауважити, що під час обробки зубів видаляється мінімальна товщина тканин – всього 0,3 – 1,1 мм емалі.

Окремо варто сказати і про мінуси після зняття вінірів. Керамічні вініри найбільш довговічні, при якісній установці та догляді не мають наслідків для зубів.

Що стосується композитних вінірів, вони мають менший термін експлуатації та вимагають полірування 1 раз на 6 місяців. Навіть найкращий фотополімерний матеріал має усадку, і згодом відбувається порушення стику «композитний вінір — свій зуб», куди можуть проникати бактерії та викликати карієс. Керамічні вініри фарбуються харчовими барвниками, згодом тьмяніють, що також впливає їх зовнішній вигляд.

Якщо Ви довгий час мрієте про білу голлівудську посмішку, не відкладайте і запишіться на консультацію вже сьогодні! Висококваліфіковані спеціалісти стоматології «СКАЙКЛІНІК» допоможуть здійснити Вашу мрію!

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарів немає

Супутні послуги