Чи шкідливий фтор для зубів дитини?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чи шкідливий фтор для зубів дитини
Зміст
  1. Фтор: що це таке і як це працює
  2. Кілька корисних порад

Індивідуальна гігієна дітей до дворічного віку повністю лежить на плечах батьків, особливо, коли прорізуються перші молочні зуби. Стоматологи радять починати гігієну з зубів, що ледь прорізалися, однак чи можна очищати їх звичною нам зубною пастою?

Фтор: що це таке і як це працює

Фтор є природним мінералом, що захищає зубну емаль від каріозного руйнування. Достатня кількість фтору в організмі також гарантує більш високу стійкість емалі до кислотних атак (продукти, побічні ефекти деяких препаратів, дисфункція слинних залоз і т.п.).

У багатьох країнах Європи, а також в США питна вода з крана вже є фторированною, але в тих регіонах, де фторування води відсутня, люди купують бутильовану воду і відшкодовують недолік фтору за допомогою харчових добавок, багатого раціону або фторовмісних паст.

ADA (Американська стоматологічна асоціація) вважається компетентною у вирішенні стоматологічних питань по всьому світу. До 2014 року представники асоціації стверджували, що фтор, що міститься в зубній пасті шкодить малюкам від 1 до 3-х років, однак, дослідження, проведені в тому ж році, змінили думку асоціації. Справа в тому, що статистичні дані, запропоновані Академією дитячої стоматології, показували небувале зростання захворювань карієсу у дітей дошкільного віку. Дані включали як поверхневий, так і глибинний карієс. Тобто, основною проблемою в стрибку каріозних захворювань була неефективна індивідуальна гігієна, а також некомпетентність батьків в питаннях догляду за зубами малюка (особливо поступки маленьким дітям через те, що вони не хочуть чистити зуби).

Академія дитячої стоматології запропонувала змінити суворе «ні» фториду на «так» – використовувати мазок зубної пасти, розміром з 1 мм для очищення щойно прорізаних зубів у дитини. Шляхом тестування було доведено, що при використанні такої «міні» -порціі фтору ризик появи карієсу у дітей віком 1-3 роки істотно знизився.

Щоб ефект фтору був досягнутий без побічних ефектів, важливо стежити, що дитина випльовувала зубну пасту, а не ковтала її. Сьогодні можна знайти різні дитячі зубні пасти, які діти ковтають, тому що їм подобається їхній смак і аромат. Слідкуйте, щоб цього не траплялося, інакше у дитини можуть виникнути проблеми з травленням.

Однак варто зазначити, що склад фтору в зубних пастах відповідає віковим нормам. Пасти для маленьких дітей містять рівно таку кількість, щоб не призвести до передозування фтору в організмі.

Кілька корисних порад

  • хворобливі відчуття, що виникають внаслідок карієсу схожі на відчуття прорізування зубів. Звертайтеся до стоматолога, якщо Ви помічаєте реакцію дитини на них;
  • ідеально ефективним фтор стає при його правильному співвідношенні – запитайте свого лікаря, як збалансувати споживання питної води з фтором і фтор пасту, або прийом препаратів і пасту, або ж кількість самої пасти без шкоди здоров’ю малюка. Дані про зміст фтору в питній воді зазвичай знаходяться в місцевому управлінні водопостачання;
  • запитайте Вашого стоматолога про фторування зубів. Це ще один спосіб насичення зубів фтором, якщо кількість споживаного/застосовуваного фтору недостатньо. На прийомі лікар стоматологічної клініки огляне зуби Вашої дитини і порадить, який спосіб буде більш ефективним для здоров’я його зубів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги