Чи можна відновити красу посмішки пацієнтам з короткими зубами?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чи можна відновити красу посмішки пацієнтам з короткими зубами
Зміст
  1. Нарощування об'єму передніх зубів
  2. Пластика ясен
  3. Протезування і підняття прикусу
  4. Художня реставрація
  5. Витягування зубів за допомогою брекетів

Причинами занадто коротких зубів можуть бути різні явища – анатомічна особливість форми, бруксизм, ерозія емалі, патологія прикусу, опускання лицьових м’язів, травми та ін. Крім того, що це виглядає неестетично, часто це також перешкоджає виконанню деяких функцій зубів і щелепи. Благо, в естетичній стоматології існують якісні рішення такої проблеми.

Нарощування об’єму передніх зубів

Пластика ясен

Корекція ясенного краю хірургічним методом використовується в тих випадках, коли анатомічно коронкова частина зуба виглядає короткою. За допомогою скальпеля або лазера хірург підрізає і формує новий ясенний край, подовжуючи візуально коронкову частину зуба. Також гінгівопластика використовується в тих випадках, коли ясенний край нижче у одних зубів і вище в інших.

Протезування і підняття прикусу

У тих випадках, коли причиною “коротких” зубів стає бруксизм і внаслідок патологічної стертості зуби сильно стираються, необхідно провести тотальне протезування зубів для відновлення втраченої висоти прикусу і естетики. В ході протезування можуть використовуватися безметалеві коронки, вкладки і накладки, а також вініри. Особливу увагу слід приділити цирконієвим коронкам, оскільки вони володіють не лише хорошою естетикою, але й міцністю, що особливо важливо при бруксизмі.

Художня реставрація

В окремих випадках пацієнти звертаються з побажаннями подовження передніх зубів за допомогою художньої реставрації, слідуючи модним тенденціям зовнішності. В даному випадку, реставрація – це доступний і швидкий спосіб подовжити коронкову частину зуба. Однак необхідно пам’ятати, що цей метод має ряд обмежень, в тому числі і неправильний прикус. У випадку з патологією прикусу, реставрації будуть легко сколюватися і вимагати частої заміни. Для визначення показань для художньої реставрації необхідний огляд та консультація стоматолога-терапевта SKYCLINIC.

Вініри. Є золотим стандартом естетичної стоматології, оскільки відрізняються найкращою естетикою, міцністю і довговічністю.

Витягування зубів за допомогою брекетів

Також можливе часткове витягування окремих зубів за допомогою ортодонтії та лікування брекет-системою. Даний метод не вимагає обточування зубів, хоч і незначного, на відміну від реставрації і вінірів, однак найбільш тривалий.

При комплексному підході до лікування дані методики можуть комбінуватися.

Залежно від причини недостатнього об’єму передніх зубів можуть бути також передбачені додаткові або попередні методи стоматологічного лікування:

– якщо пацієнт страждає на бруксизм, йому будуть виготовлені нічні капи, інакше з часом він знову зітре встановлені реставрації;
– при неправильному прикусі пацієнт спершу повинен буде пройти курс ортодонтичного лікування і потім – реставрації, щоб забезпечити найбільш ефективний естетичний результат;
– при опусканні лицьових м’язів пацієнту перед реставрацією зубів може бути призначена лицьова гімнастика.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги