Чи може коронка вплинути на прикус?

чи може коронка вплинути на прикус
Зміст
  1. Як установка коронки сприяє зміні прикусу?

Чи знаєте Ви, що від якості встановленої коронки залежить стан прикусу? Ортопедичні конструкції, такі як вініри, часто використовуються для корекції невеликих викривлень зубів, однак, трапляється, що коронки або вініри, не встановлені належним чином, можуть також завдати шкоди. Сьогодні ми розглянемо такі випадки.

Як установка коронки сприяє зміні прикусу?

Недостатня оцінка поверхні коронки. При виготовленні коронки в зуботехнічній лабораторії технік повинен розраховувати пропорції оклюзійної поверхні, тобто співвідношення поверхні майбутньої коронки до зубів-антагоністів на протилежній щелепі і сусіднім зубам. Якщо цей процес не був проконтрольованй лікарем-ортопедом, похибки в плануванні можуть викликати невеликі зміни прикусу.

Помилка при виготовленні відбитків. Відбиток – це негативне відображення поверхні зубів і зубних рядів. Якщо під час зняття відбитка була допущена похибка, тоді виготовлена ​​коронка може заподіяти незручності під час жування і кусання. Стоматолог повинен переконатися, що відбиток знятий правильно.

Поява бульбашок під час відливання моделі. Незважаючи на те, що дана помилка відноситься до технічних моментів виготовлення, вона має місце в списку недоліків коронок. Наявність бульбашки на поверхні готової коронки може перешкодити її якісній фіксації і функціональності.

Відсутність додаткової перевірки перед остаточною установкою коронки. Вкрай важлива примірка коронки перед її остаточною фіксацією. Пацієнт оцінює форму і відтінок нового зуба. Лікарю важлива якість розташування коронки на основі зубі і прилягання до ясен. Коли і пацієнт, і стоматолог відчувають, що коронка сіла добре, можна приступати до останнього етапу протезування – її цементування і полірування.

Супутні послуги