Чи корисні смузі для зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чи корисні смузі для зубів
Зміст
  1. Як смузі впливають на зубну емаль?
  2. Як захистити свої зуби і не відмовитися від смузі?
  3. Корисний для зубів рецепт смузі

Смузі стали справжнім хітом в наш час – смачні, корисні, швидкі. Де, здавалося б, підступ? На жаль, підступ є, і він зачіпає здоров’я зубів.

Як смузі впливають на зубну емаль?

До того, як смузі стали мейнстрімом, людство насолоджувалися такими напоями, як свіжовичавлені соки. З появою смузі відчуття кислотності в порівнянні з фрешами вдалося згладити, додаючи в напій інші солодкі або нейтральні фрукти або напої. Вийшов розумний обман рецепторів: напій смачний, не кислий і корисний, але кислоти і природні барвники залишилися там, нехай і розбавлені.

Отже, виходить, що смузі, має прямий контакт із зубною емаллю, впливає на чутливість зубів, окислюючи верхній шар емалі і на білизну зубів, фарбуючи її різними натуральними барвниками.

Як захистити свої зуби і не відмовитися від смузі?

  • Пийте смузі виключно через трубочку – таким чином, контакт кислот і барвників зменшитися в рази;
  • Намагайтеся міксувати кислі фрукти (апельсини, мандарини, ківі, грейпфрут, гранат та ін.) з солодкими або нейтральними напоями, а також молочним йогуртом або закваскою – так Ви збалансуєте рівень кислот;
  • Полощіть рот після кожного прийому смузі. Ви також могли б почистити зуби і використовувати зубну нитку для кращого ефекту.

Корисний для зубів рецепт смузі

В Інтернеті є безліч рецептів смузі. Ми знайшли один, рекомендований стоматологами терапевтичної стоматології в Арізоні, США. Це рецепт без кислот, який позитивно впливає на загальне здоров’я організму і не завдає шкоди зубної емалі:

1 банан (бажано з холодильника, не дуже стиглий);
1 жменя капусти калі;
200 гр кокосової води;
1 ч.л. меленого льону;
1 ч.л. насіння Чіа;
1 ст.л. кокосового масла.

Далі все необхідно змішати і – готово!

Пам’ятайте про енергетичну цінність фруктово-овочевих смузі – незважаючи на те, що всі продукти цілком дієтичні, рідкі і корисні, їх кількість дорівнює тому, що Ви закинули в блендер! Тобто, практично Ви за раз вживаєте один банан, яблуко, ківі, морква і все інше, що є в складі.

Оскільки фрукти і овочі вже самі по собі містять цукор, намагайтеся контролювати споживання смузі, щоб не почати боротьбу з зубним карієсом, вживаючи абсолютно здорові і рідкі продукти!

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги