Чи існує чутливість зубів після встановлення імплантів?

чи існує чутливість зубів після встановлення імплантів
Зміст
  1. Немає зуба - немає чутливості
  2. Як відбувається пошкодження лунки імпланту?
  3. Як проявляється періімплантит і як це лікується?

Після імплантації зубів пацієнти іноді звертаються до стоматолога через скарги на чутливість. Як це можливо? Що могло вплинути на виникнення таких відчуттів? Як вирішується така проблема?

Немає зуба – немає чутливості

Чутливість – це ознака того, що матерія функціонує і реагує на зовнішні подразники. У натурального зуба чутливість з’являється, коли температурний або механічний вплив впливає на емаль, ясна, прилеглу до кореня зуба, оголений дентин або пульпу (при внутрішньому зараженні).

Імплантат або імплант – це повністю штучний зуб, тому у нього немає нічого, що реагує на зовнішні подразники. Якщо пацієнт стверджує, що чутливість присутня, необхідно виключити періімплантит.

Як відбувається пошкодження лунки імпланту?

Кістка навколо встановленого імплантату може повільно розсмоктуватися. У разі відторгнення кістки імплант не сидить міцно в лунці і зуб починає розхитуватися. Пацієнт відчуває послаблення зуба в кістці під час їжі і називає це чутливістю.

В такому випадку єдиним способом лікування є видалення імплантату з лунки, лікування кісткової тканини і можливий плазмоліфтинг і кісткова пластика. Коли кісткова тканина прийде в норму, имплантолог повинен буде переконатися в тому, що періімплантит не повториться при встановленні нового імплантату.

Як проявляється періімплантит і як це лікується?

Періімплантит – це інфекційне захворювання, що вражає м’які і кісткові тканини в ділянці встановленого імплантату. Явними ознаками періімплантиту є больові відчуття, набряк, утворення глибоких ясенних кишень, кровотеча, гнійні виділення, рухливість зуба. Причиною виникнення запалення можуть бути залишки стоматологічного цементу.

Залежно від протікання захворювання виділяються два способи лікування: очищення ясенної кишені від нальоту і запалення або хірургічне видалення запалених тканин з подальшим видаленням імплантата. Якщо пацієнт звернувся до імплантолога відразу після виникнення дивних відчуттів, то очищення ясенної кишені і лікування запалених тканин можуть зберегти імплантат. Якщо ж симптоми тривалий час були ігноровані, тоді імплантату світить повне видалення.

Ще однією причиною запалення може бути накопичення зубних відкладень під коронкою імплантату. Це означає, що пацієнт не дотримується правильної індивідуальної гігієни. Очищення даної ділянки і обробка її антибактеріальними засобами поліпшить ситуацію.

Супутні послуги