Чи безпечно відбілювання зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
чи безпечно відбілювання зубів
Зміст
  1. Спершу давайте розберемося, що руйнує природну білизну зубів:
  2. Безпека офісного та домашнього відбілювання зубів

Як отримати білосніжну природну посмішки? Хтось – за допомогою щоденної ефективної гігієни, хтось – за допомогою здорового способу життя і відмови від шкідливих звичок, а хтось – за допомогою всього разом узятого плюс відбілюванням в стоматологічній клініці. Наскільки це безпечно – відбілювання?

Спершу давайте розберемося, що руйнує природну білизну зубів:

  • зловживання кольорових напоїв (кава, чай, вино, кольорова газована);
  • куріння (як нікотинових сигарет, так і електронних);
  • неефективна гігієна порожнини рота;
  • травми окремих зубів;
  • флюороз;
  • вплив деяких медичних препаратів (особливо тетрациклінових антибіотиків в молодому віці).

Як бачите, білизна зубів залежить від нас і чим швидше ми позбудемося негативних факторів, які її викликають, тим більше шансів, що ми зможемо зберегти білизну зубів після професійної гігієни без відбілювання.

Безпека офісного та домашнього відбілювання зубів

Як в професійному відбілюванні в клініці, так і в домашньому відбілюванні використовуються відбілюючі агенти. Питання безпеки відбілювання полягає саме в кількості цього агента. Наприклад, в професійному відбілюванні в клініці використовується дозування речовини в три рази вище, ніж в засобах для домашнього відбілювання. Саме тому пацієнти можуть відбілити зуби за 1-2 прийоми, а вдома їм потрібно кілька тижнів.

Другим пунктом безпеки є чітке і суворе дотримання інструкцій. У стоматологічній практиці були випадки, коли пацієнти придбали засіб для домашнього відбілювання, але коли результат видався їм занадто слабким, вони подвоїли дозу відбілюючої речовини. Така імпровізація викличе подразнення ясен і високу чутливість зубів на кілька днів, що зазвичай не відбувається при правильному відбілюванні. В крайньому випадку, не в такому масштабі, тому що невелике підвищення чутливості зубів після відбілювання можливо і воно проходить само собою.

Американська стоматологічна асоціація заявляє, що відбілювання зубів (в будь-якому його вигляді) – безпечне, але воно не рекомендується вагітним або годуючим жінкам.

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги