Бруксизм і апное: як вони пов’язані?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
бруксизм і апное: як вони пов’язані
Зміст
  1. Як пов'язані бруксизм і апное, і як це може впливати на стирання емалі?
  2. Як змоделювати нічну капу пацієнтам з апное?

Проблема бруксизма активно вивчається в стоматології ось уже з десяток років. Оскільки бруксизм є причиною стирання емалі, одним з основних способів його профілактики є вивчення причин його появи. Крім стресу і напруги м’язів, стоматологи виділили ще одну причину – апное.

Як пов’язані бруксизм і апное, і як це може впливати на стирання емалі?

Основою теорії взаємозв’язку апное і бруксизму є припущення, що у пацієнтів з апное положення нижньої щелепи зміщується вперед для більшого розкриття дихальних шляхів. Відповідно, зсув щелепи впливає на стирання емалі.

Іншою стороною медалі в даній теорії є припущення, що пацієнти з апное, яким виготовляються нічні капи проти бруксизма, можуть спати гірше і відчувати себе втомленими після пробудження. Це пояснюється тим, що точки центральної оклюзії, що розраховуються при виготовленні нічних кап, зміщують щелепу в правильне положення, а таке зміщення злегка блокує доступ до дихальних шляхів. В результаті, пацієнти можуть скаржитися на нерівне дихання або пробудження від власного гучного хропіння. Все тому, що у пацієнтів з апное м’язи перебудовуються, даючи більше доступу до дихальних шляхів, але це негативно впливає на стан зубів.

Як змоделювати нічну капу пацієнтам з апное?

Ортодонти пропонують насамперед стежити за змінами положення щелепи за допомогою кап з датчиками – спеціальними пристосуваннями, що демонструють зміщення точок центральної оклюзії в цифровому форматі. Тобто спершу визначити положення щелеп без кап, потім – їх положення в період носіння. В такому випадку, лікарю вдасться відстежити позитивний або негативний вплив кап на апное.

Вибір кап також може значно поліпшити ситуацію – серед нічних кап є більш тонкі капи, які забезпечують більш легкий рух щелеп вперед і назад, як це відбувається при диханні у пацієнтів з апное.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги