А Вам зробили рентген правильно?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
а вам зробили рентген правильно
Зміст
  1. Які помилки існують при скануванні рентгеном?

Рентген становить важливу частину стоматологічної діагностики, якщо клініка не має стоматологічного мікроскопа. Як часто Ви робите рентген зубів? Чи замислювалися коли-небудь над тим, як правильно робити знімки? Виявляється, від якості знімка рентгена безпосередньо залежить якість Вашого лікування.

Які помилки існують при скануванні рентгеном?

Неправильне розташування головки рентгена. Більшість рентгенівських знімків робляться за допомогою утримувача XCP (Dental X-Ray Complete Positioning System) і, якщо тубус рентген апарату розміщується під надмірним горизонтальним кутом щодо зуба пацієнта, це може призвести до спотворення зображення; якщо ж тубус розміщується під занадто вертикальним кутом, отримані рентгенограми втрачають свою точність у межпроксімальной зоні зуба. Тому іноді, якщо стоматологу здаються занадто спотвореними результати рентгену, він робить ще один знімок, щоб переконатися в своїй діагностичній теорії.

Складнощі з позиціонуванням тубуса рентген апарату. Буває, що позиціонуванню плівки перешкоджають щоки, язик або вилиці пацієнта. Через це зображення вийде спотвореним: корені зубів вийдуть занадто короткими або витягнутими. Щоб уникнути це, рекомендуємо використовувати рентгенівський позиционер для плівок в порожнині рота.

Неправильно виставлене ​​променеве навантаження. Стоматологічна клініка повинна мати ліцензію на проведення рентгенологічної діагностики та розміщення рентген апарату. Сертифікований рентген-лаборант і медсестри регулярно проходять підвищення кваліфікації і контролюються на знання нормативів та медичної документації.

Коментарі закриті.

Супутні послуги