9 міфів про відбілювання зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
9 міфів про відбілювання зубів
Зміст
  1. Міф 1 - Процедура відбілювання псує емаль
  2. Професійна гігієна - це те ж, що і відбілювання
  3. Після відбілювання можна їсти і пити все, що завгодно
  4. Відбілити можна всі зуби без винятку
  5. Відбілювання має проводитися тільки в клініці
  6. Відбілювання подарує голлівудську посмішку
  7. Ефект білизни тримається всього 1 рік
  8. У відбілювання немає протипоказань

Відбілювання зубів – один з найбільш популярних стоматологічних послуг серед пацієнтів. Однак не дивлячись на його популярність, все ще існує багато міфів навколо цієї процедури, які ми б хотіли розвіяти в цій статті.

Ознайомтеся з 9-ю існуючими міфами про відбілюванні зубів, щоб зробити правильний вибір як на користь клініки, так і свого здоров’я.

Міф 1 – Процедура відбілювання псує емаль

Речовини, що використовуються для відбілювання, взаємодіють з пігментами, які знаходяться в емалі. Це взаємодія заснована на принципі окислення органічних речовин. При цьому ніяких пошкоджень емаль не отримує. На етапі відбілювання емаль зуба зміцнюється завдяки фторидам в складі гелю, щоб уникнути такого тимчасового побічного ефекту, як чутливість зубів. Нами використовуються тільки сертифіковані препарати, які не роблять негативного впливу на зуби.

Професійна гігієна – це те ж, що і відбілювання

Гігієна – це попередній відбілюванню етап, який включає очищення зубної поверхні від накопичених відкладень. Емаль стає чистішим і трохи біліше, але повну білизну забезпечує лише процес відбілювання.

Відбілювання – це боляче. Процедура відбілювання – безболісна, але протягом наступних днів після процедури може з’явиться невелика реакція емалі на гарячі і холодні продукти. Цей момент передбачений протоколом відбілювання, тому лікар відразу призначає Вам спеціальну пасти і ополіскувач на даний період.

Після відбілювання можна їсти і пити все, що завгодно

На жаль, ні. Відразу після процедури слід виключити з раціону продукти, що містять харчові барвники. Наприклад, чорний чай, червоне вино, кава, шоколад, ягоди, буряк і т.д., інакше відбілена емаль вбере відтінки продуктів.

Відбілити можна всі зуби без винятку

Якщо у Вас є зуби з пігментними плямами, тріщинами, пожовтілими коронками або пломбами – такі зуби не відбіляться. Пігментні плями і встановлені композитні матеріали не є поверхневими зубними тканинами, що піддаються відбілюванню.

Відбілювання має проводитися тільки в клініці

На щастя, це не так. Існує методика домашнього відбілювання, для якого використовуються індивідуальні капи, виготовлені у стоматолога, і відбілюючий гель. Головне, не вдаватися до самолікування, тому що неправильне або рясне використання відбілюючих «домашніх» засобів може привести до пошкодження зубної поверхні.

Відбілювання подарує голлівудську посмішку

Зірки в Голлівуді не відбілюють зуби до такої сяючої білизни – вони встановлюють вініри. Справжнє ж відбілювання може освітлити зуби максимум на вісім тонів.

Ефект білизни тримається всього 1 рік

Насправді, тривалість ефекту після відбілювання залежить від стану Вашої емалі, якості індивідуальної гігієни і частоти вживання будь-яких фарбувальних напоїв і продуктів. Ефект від відбілювання тримається від одного до декількох років.

У відбілювання немає протипоказань

Не вірте, якщо почуєте щось подібне в одній з клінік. Відбілювання категорично протипоказано при карієсі, загостренні пародонтиту, підвищеній чутливості зубів, вагітності і пацієнтам, молодшим за 16 років, оскільки емаль в цьому віці ще знаходиться в процесі формування.

Сподіваємося, ця інформація була для Вас корисною і допоможе Вам прийняти правильне рішення. Якщо ж дана процедура виглядає для Вас занадто проблемною, почніть з професійної чистки у стоматолога!

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги