7 навичок кваліфікованого стоматолога-терапевта

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
7 навичок кваліфікованого стоматолога-терапевта
Зміст
  1. 7 навичок, якими повинен володіти стоматолог-терапевт
  2. Консультування, діагностика та складання плану лікування
  3. Професійне чищення зубів
  4. Лікування карієсу і установка пломб
  5. Художня реставрація
  6. Захворювання слизових оболонок порожнини рота
  7. Встановлення коронок

У кожній стоматологічній клініці є стоматолог-терапевт. Ця спеціалізація відповідає за проведення стандартних маніпуляцій, найбільш популярних в дентальній практиці – професійна гігієна зубів, лікування карієсу і установка пломб, лікування та пломбування кореневих каналів. Незважаючи на те, що спектр послуг, що надаються є найбільш традиційними маніпуляціями, стоматолог-терапевт також повинен бути обізнаний і в інших видах лікування.

7 навичок, якими повинен володіти стоматолог-терапевт

Консультування, діагностика та складання плану лікування

Стандартна мануальна діагностика включає огляд ротової порожнини за допомогою стоматологічного дзеркала, пальпації лицьових структур або простукування зубів і ясен, перевірки прикусу. Для діагностики можуть використовуватися також додаткові методи: прицільна рентгенографія, комп’ютерна томографія і навіть стоматологічний мікроскоп.

Крім загальних терапевтичних знань стоматолог також має в своєму розпорядженні загальні знання з пародонтології, ендодонтії, дитячої стоматології, імплантації, хірургії, протезування та ортодонтії.

Планування і консультація стоматолога – це практика, необхідна всім лікарям без винятку, терапевтам в тому числі. У процес планування входить розрахунок вартості лікування, кількості необхідних візитів і профілактичних оглядів, зміна встановлених конструкцій і т.д. Консультації проводяться також пацієнтам стосовно індивідуальної гігієни зубів.

Професійне чищення зубів

Сюди входить зняття під’‎ясеневих і над’‎ясеневих каменів за допомогою ультразвуку, видалення м’якого і пігментованого нальоту, особливо з важкодоступних ділянок і ясенних кишень, а також заключне полірування зубів.

Лікування карієсу і установка пломб

В компетентність терапевта входить уміння обережно і скрупульозно очистити зуб від каріозно змінених тканин, а також встановити постійну пломбу, слідуючи всім протоколах. Терапевт повинен знати про всі переваги та недоліки пломб з фотополімерного і склоіономерного матеріалів.

Художня реставрація

Красива природна реставрація – це витвір мистецтва, що вимагає від стоматолога особливих умінь і практики. Якісна реставрація не тільки прослужить Вам тривалий час, але її і неможливо відрізнити від природних зубів.

Захворювання слизових оболонок порожнини рота

В компетентність стоматолога-терапевта також входять знання про запальні захворювання слизових оболонок порожнини рота, таких як афтозний або герпетичний стоматит. Також лікар повинен своєчасно запідозрити онкологічні захворювання порожнини рота і направити пацієнта до відповідного фахівця.

Встановлення коронок

Незважаючи на те, що питанням встановлення коронок займається стоматолог-ортопед, стоматолог-терапевт повинен мати базове поняття про процес протезування, щоб швидше виявити проблему і передати її своєму колезі. Іноді проблемою пацієнта може бути розчинення цементу під коронкою і таку маніпуляцію терапевт може провести без проблем.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 17-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги