6 причин, щоб носити нічні капи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
6 причин, щоб носити нічні капи
Зміст
  1. Захищають зубну емаль від стирання
  2. Запобігання проблем із суглобом
  3. Розслаблення лицьових м'язів
  4. Запобігання тріщин зубів
  5. Профілактика атрофії кісткової тканини
  6. Здоров'я зубів на роки

Ваш стоматолог порадив встановити нічні капи? У нічних кап є маса переваг, які відіграють важливу роль у здоров’ї зубів і щелепно-лицевої системи в майбутньому. Давайте дізнаємося про них детальніше.

Захищають зубну емаль від стирання

Стирання зубів не завжди відбувається тільки вночі, оскільки така звичка, як бруксизм згодом розвивається також і в денний час. Проте, саме нічний час є найактивнішим періодом мимовільного розслаблення тіла і, відповідно, вільного руху щелепи. Каппа не зупинить руху щелеп, але забезпечить захист зубів від стирання.

Запобігання проблем із суглобом

Тривалий бруксизм призводить до патологічного стирання зубів. Від цього зуби стають візуально коротшими, що приносить естетичний дискомфорт. У тому числі відбувається зменшення висоти прикусу і з’являються больові відчуття з боку скронево-нижньощелепного суглоба. Каппа в такому разі не тільки запобігає стиранню зубів, але і гарантує збереження їх положення.

Розслаблення лицьових м’язів

Правильно змодельована нічна каппа не тільки буде утримувати зуби в правильному положенні, але допоможе м’язам щелепно-лицьової системи розслабиться, тому що через рух щелепами вони знаходяться в напрузі постійно. Пацієнти, що почали носити капи, стверджують, що вони прокидаються відпочившими, а їх обличчя виглядає більш підтягнутим.

Запобігання тріщин зубів

Бруксизм проявляється по-різному, але сила тиску власних зубів дуже велика. Це може привести до тріщин зубів через постійний тиск на них. Нічна каппа амортизує силу тиску..

Профілактика атрофії кісткової тканини

У пацієнтів з пародонтитом або атрофією кісткової тканини зуби мають властивість розхитуватися. Якщо до цих проблем додається бруксизм, шанс втрати зубів істотно зростає. Нічна каппа діє в цьому випадку, як утримуючий і захисний бар’єр, що фіксує корені зубів в їхньому пооженні навіть при дії тиску на них.

Здоров’я зубів на роки

При правильному догляді та користуванні нічна каппа може прослужити тривалий час. Догляд є досить простою процедурою: капи слід промивати холодною водою або очищувачем протезів, а потім зберігати протягом дня в захисному контейнері.

Запитайте свого ортодонта або ортопеда про можливі моделі нічних кап для Ваших зубів – сьогодні існують різні конструкції, які і функціонально, і естетично задовольняють багатьох пацієнтів.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 7 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги