6 причин появи чутливості зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
6 причин появи чутливості зубів
Зміст
  1. Тріщини зуба
  2. Карієс або пульпіт
  3. Заражені кореневі канали
  4. Травма або бруксизм
  5. Висока кислотність слини або наслідки булімії
  6. Недавнє відбілювання або пломбування зубів

Чи страждали Ви коли-небудь від чутливості зубів? Сподіваємося, що ні і ніколи не будете. Однак, чутливість відноситься до того типу явищ, яке може появитись з віком, внаслідок перенесених травм зубів і їх захворювань, або навіть захворювань всього організму.

Стоматологічний мас-маркет пропонує швидкі рішення проблем у вигляді ополіскувачів і зубних паст, однак, ці засоби швидше усувають симптоми, але не причину чутливості. Що ж насправді є її причинами?

Тріщини зуба

Горизонтальні і вертикальні тріщини зуба можуть провокувати підвищену чутливість до холодного, гарячого і навіть просто при контакті з їжею. Протезування зуба коронкою або лікування кореневих каналів може врятувати ситуацію, за винятком того, що тріщина не пішла занадто глибоко уздовж або поперек кореня зуба (в такому випадку, зубу світить тільки повне видалення).

Карієс або пульпіт

За відчуттями наявність карієсу або пульпіту може нагадувати зуб з тріщиною. До холодного, гарячого і контакту з їжею додається гостра реакція зуба на солодке. Пломбування зуба може усунути цю проблему.

Заражені кореневі канали

Зараження кореневих каналів відбувається через ігнорування поширюється пульпіту. Крім високої чутливості пацієнта також переслідують ниючі болі. Усунути больові симптоми можна за допомогою лікування та пломбування каналів гутаперчею.

Травма або бруксизм

Якщо пацієнт прикусив що-небудь дуже сильно на один або кілька зубів, це викликає тимчасову травму зв’язок, що з’єднують зуб з щелепної кісткою. Також висока чутливість зубів може бути викликана нічним бруксизмом. Лікування бруксизма відбувається за допомогою спеціальних нічних кап, які утримують зуби в нормальному положенні і запобігають стиранню емалі.

Висока кислотність слини або наслідки булімії

Зміни кислотності слини залежать більше від загальних показників здоров’я організму, не тільки самої ротової порожнини. Булімія – це психічний розлад, яке полягає в постійному виривання прийнятої їжі. Шлунковий сік має дуже високу кислотність, яка роз’їдає зубну емаль. При лікуванні такого виду чутливості важливо вилікувати згадані хвороби і чутливість пройде сама собою.

Недавнє відбілювання або пломбування зубів

Чутливість після відбілювання або пломбування – це тимчасове явище і виявляється воно, в основному, по відношенню до холодної їжі і напоїв. Якщо чутливість триває більше 5-7 днів, необхідно звернутися до лікаря.

Не вагайтесь і звертайтеся з появою чутливості до стоматологу, за допомогою діагностики він зможе точно визначити причину неприємних симптомів і призначити ефективне терапевтичне лікування.

Коментарі закриті.

Супутні послуги