6 найпоширеніших помилок при чищенні зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
6 найпоширеніших помилок при чищенні зубів
Зміст
  1. Що ми робимо не так?

Наскільки добре Ви чистите зуби? Ось Ви поспішаєте на роботу або на побачення, кожна хвилина на рахунку – кілька рухів, полоскання, і вуаля – дихання свіже, а зуби – білі. На жаль, це всього лише ілюзія чистоти, а наліт і волокна овочів залишаються між зубів до наступної чистки.

Що ми робимо не так?

  1. Стислість – сестра нальоту.

сколько времени нужно чистить зубы?

Скільки часу Ви витрачаєте на чистку зубів? 30 секунд? 1 хвилину? Тільки чистячи зуби протягом 2-3 хвилин можна домогтися максимально можливого результату очищення, в іншому випадку чистка буде не більше, ніж просто намазуванням пасти на зуби і її змиванням.

2. Неправильна техніка руху щіткою.

как правильно чистить зубы?

Як би Ви не чистили зуби до сьогоднішнього дня, пам’ятайте, що правильно так:

  • верхня щелепа, передні зуби зовні і зсередини – щіткою зверху-вниз;
  • нижня щелепа, передні зуби зовні і зсередини – щіткою знизу-вгору;
  • жувальні зуби з внутрішньої сторони – щіткою в напрямку до зубів мудрості;
  • жувальні зуби зверху – щіткою вперед-назад;
  • передні зуби на обох щелепах – щіткою круговими рухами знизу-вгору.

Вся техніка полягає в методі «вимітання» нальоту, а не забивання його між зубами. Спершу це буде незручно, але потім Ви звикнете.

Не забувайте про язик. Не чистіть його дуже активно – краще пройтися щіткою 2-3 рази в напрямку від кореня язика до кінчика. Ідеально буде завершити очистку ополіскувачем, тому що він дає більше ефекту на чистій поверхні.

3. Зловживання ополіскувачем і жувальними гумками.

правильное использование ополаскивателя ротовой полости

Ополіскувач – це добре, але в міру і не завжди. Ні в якому разі ополіскувач не може використовуватися в якості заміни очищення зубів щіткою – проходження води уздовж ясен і між зубами не забезпечує видалення нальоту настільки ефективно, як це робить щітка.

Жувальна гумка не є обов’язковим і стовідсотковим способом очищення зубів – вона може очистити певну кількість нальоту і застряглу їжу. 10 хвилин буде достатньо, щоб видалити ці залишки. Жування гумки довше 10-ти хвилин може спровокувати розвиток гастриту.

4.Невідповідна зубна щітка.

Безліч пацієнтів терзають сумніви щодо вибору між синтетичною і натуральною зубною щіткою. Хочемо сказати, що незважаючи на бум натуральних компонентів і препаратів, синтетична зубна щітка продовжує вигравати в плані очищення і гіпоалергенності. Навіть говорячи про догляд за щіткою, синтетична щітка вимагає менше уваги, ніж натуральна. До речі, про догляд: кип’ятіння щітки – це найефективніший спосіб зіпсувати її. Найкращим способом очищення щітки є промивання теплою водою. Ну і далі – як завжди – ставити в сухий стакан ніжкою вниз.

Міф про величину головки зубної щітки також не виправдовує очікувань в реальності: ефективна для чищення зубна щітка повинна відповідати довжині в рамках 15-20 міліметрів (як два зуба в величину).

5. Багато зубної пасти.

как правильно выдавливать зубную пасту?

Чомусь в рекламах і фільмах всі наносять на щітку лінію, розміром з полпальца, однак, для нормального очищення зубів достатньо всього 1/3 частини цієї пасти. Зазвичай паста від хорошого виробника, схваленого організаціями охорони здоров’я досить щільна, тому однією «горошини» вистачить на сеанс очищення.

6. Регулярна гігієна зубів зменшує кількість візитів до стоматолога.

как часто нужно ходить к стоматологу?Візити до стоматолога повинні бути здійснені кожні шість місяців навіть за умови, що Ви строго дотримуєтеся всіх правил гігієни. Справа в тому, що в деякі ділянки не дістатися навіть зубною ниткою і слід враховувати момент, що також частки їжі під час маніпуляцій заходять глибше в ясенні кишені і видалити їх звідти може тільки стоматолог завдяки професійній чищенні зубів. Як і очистити такі місця за допомогою механічної щітки і ультразвуку. Однак, зрозуміло одне: візити не скорочуються – скорочуються витрати на майбутні захворювання.

 

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 5 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги