5 способів розвинути бажання у дитини чистити зуби

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
5 способів розвинути бажання у дитини чистити зуби
Зміст
  1. Розвиваємо у дитини позитивне ставлення до індивідуальної гігієни рота
  2. Якість першого огляду у стоматолога
  3. Вивчення своєї ротової порожнини
  4. Спільна чистка - веселіше
  5. Розмови про гігієну і стоматолога
  6. Враховуйте обстановку, яка подобається дитині
  7. Також враховуйте такі деталі, як локація клініки і час роботи

Отже, Ви вже зводили дитину кілька разів до стоматолога, але він неохоче займається чищенням зубів, як би Ви його переконували. Це – нормальна практика і безліч батьків через це проходять. Ми зібрали в цій статті кілька прийомів, як прищепити дитині інтерес і любов до гігієни, щоб його бачення стоматологічного лікування змінилося в кращу сторону.

Розвиваємо у дитини позитивне ставлення до індивідуальної гігієни рота

Якість першого огляду у стоматолога

Якщо Вашій дитині вже 2-3 роки, а він продовжує з істериками збиратися до лікаря, значить, на це є його особисті причини. Згадайте, як пройшов перший огляд: чи було дитині цікаво, як він покидав кабінет після огляду, чи плакав він, побачивши лікаря, як він реагував на його наближення? Цілком ймовірно, що причиною істерик є банальний страх самого лікаря (можливо, його вуса, борода, окуляри, голос), його одяг (рукавички, колір халата) або занадто швидкий контакт (оцінка ротової порожнини, демонстрація інструментів і т.п.). Запитайте дитину, чому він не хоче йти до стоматолога – можливо, він сам дасть Вам потрібні відповіді і залишиться тільки поговорити з лікарем.

Вивчення своєї ротової порожнини

Діти в такому віці дуже зайняті вивченням свого і чужого тіла. Чому б їм не вивчити свої зуби, щоки, язик? Ідеальними помічниками в цьому процесі є дитячі книги, відео та мультики. Існують навіть дитячі пісеньки про чищення зубів, ось одна з них:

«Ось – зубна щітка, а ось – зубна паста,
Не потрібно поспішати, але потрібно постаратися.
Почищу зуби збоку, і спереду, і ззаду,
Тепер всі мої зубки очищені, як треба! »

Тексти пісень можна придумати і самим, і разом з дітьми. Пісеньки також можна використовувати під час улюблених занять – нехай вони будуть своєрідним бекграундом – нагадуванням про гігієну для дитини.

Спільна чистка – веселіше

Якщо Ви не можете чистити зуби разом з дитиною, надайте можливість спільної чистки його братам і сестрам – так рутинна чистка буде цікавішою. В процесі чистки, проте, дотримуйтесь порядку – часто діти починають гратися водою, щітками і пастами, відповідно, якість чищення зубів погіршується. Намагайтеся стежити за тим, що чистка зубів проводиться, як потрібно і, якщо цього не відбувається, пригрозіть роздільним чищенням або будь-якими обмеженнями.

Також використовуйте прийом «спочатку – це, потім – інше» – таким чином, діти зможуть отримувати якісь заохочення після чистки зубів, будь це 10 хвилин мультика або нова казка.

Розмови про гігієну і стоматолога

Не думайте, що самої по собі гігієни і хорошого лікаря буде досить для закріплення позитивного ставлення до профілактики та лікування зубів – слід тільки з’явиться карієсу або іншого захворювання, страх і ненависть до стоматолога можуть вирости моментально, незалежно від первинного ставлення дитини до лікаря. Тому радимо багато розмовляти з дитиною про різні види захворювань порожнини рота, про роботу стоматолога, грати з ними в візити, причому робити все це в спокійному, відпочившому стані, інакше Ви не витримаєте напруження емоцій або питань. Підключіть старших дітей, які ходять до стоматолога вже не перший рік і можуть поділитися позитивним досвідом.

При плануванні візиту дозволяйте дитині взяти свою іграшку, книгу, одягнути улюблений одяг – нехай вона відчуває себе комфортно і вільно.

Враховуйте обстановку, яка подобається дитині

Звичайно ж, Ви не можете потурати своєму малюкові в усьому при виборі лікаря, однак, буде непогано спертися на його думку щодо лікування і атмосфери в клініці: чи комфортно йому в цьому кабінеті, чи не холодно, чи подобається йому цей лікар, чи боїться він його, чи цікаво йому в залі очікування (якщо там є іграшки, книги і т.п.)? Відповіді на ці питання не тільки допоможуть вибрати кращу обстановку, але і продемонструють Ваш інтерес в благополуччі і почуттях дитини, а не тільки залізну логіку і дисципліну щодо його здоров’я.

Також враховуйте такі деталі, як локація клініки і час роботи

Наприклад, клініка, яка перебуває по дорозі або недалеко від дитячого майданчика або кондитерської зручна тим, що після візиту Ви можете пообіцяти дитині пограти з нею. Працююча на вихідних стоматологічна клініка також гарантія того, що Ви зможете спокійно зводити дитину в кіно або в парк розваг, знову ж як винагороду за його мужність на візит.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги