5 способів полегшити біль від носіння брекетів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
5 способів полегшити біль від носіння брекетів
Зміст
  1. Чому на початковому етапі брекети приносять дискомфорт?
  2. Як полегшити біль при носінні брекетів?

Рішення носити брекети – це Ваш шлях до красивої і здорової посмішки. Від ступеня викривлення залежить також період носіння і вид брекетів. Доброю новиною є те, що неприємні відчуття від носіння брекетів тимчасові і можуть пом’якшуватися за допомогою деяких способів.

Чому на початковому етапі брекети приносять дискомфорт?

Ортодонтичне лікування – складний і тривалий процес, брекети вимагають активації конструкцію кожні 4-6 тижнів після первинної фіксації. Це означає додатковий тиск на ясна і зуби, пересування зубів, можливе подразнення і дискомфорт слизової оболонки на перших етапах після установки брекет-системи.

Як полегшити біль при носінні брекетів?

Компреси з льодом або холодна їжа і напої. Спробуйте нанести на хворобливу ділянку (щоку, вилицю і т.п.) компрес з льодом, випити чаю або соку з холодильника або з’їсти морозиво. Охолодження болючої зони допоможе зменшити біль, а також зняти набряк.

Іноді на слизових через тертя з деталями брекетів з’являються невеликі ранки. Вони також є причиною больових відчуттів, які можна пом’якшити за допомогою використання спеціального ортодонтичного воску.

М’які продукти. Чутливість зубів в процесі виправлення помітно зменшується, проте споживання твердих продуктів (овочі, горіхи, «хрусткий» фаст-фуд) може викликати деякий дискомфорт. Спробуйте замінити тверді і хрусткі продукти м’якшими, наприклад, смузі, суп, йогурт, пюре, м’які фрукти. Коли найскладніший період виправлення буде пройдено, Ви зможете повернутися до вживання улюблених твердих продуктів.

Ортодонтический віск. Продовжуючи тему подразнень ясен і слизових, стоматологи часто рекомендують використовувати ортодонтичний віск, що наноситься на металеві деталі брекетів. Таким чином, зменшується тертя і сухість слизових внаслідок контакту з металом.

Капи. Ортодонти СКАЙКЛІНІК рекомендують носити їх поверх брекетів в період заняття активним спортом, наприклад, єдиноборствами. Таким чином, капи захистять слизові від пошкодження металевими скобами.

Болезаспокійливі. Болезаспокійливі є найбільш ефективним способом, що усуває больові відчуття, якщо попередні опції не допомогли. Одним зі знеболюючих, який можна взяти в аптеці без рецепта є Ібупрофен. Частота прийому болезаспокійливих і дозування – згідно з інструкцією.

Важливий момент: неприємні відчуття від брекетів не будуть тривати вічно! Звичайно ж, всі ситуації дуже індивідуальні, але зазвичай неприємні відчуття вщухають вже після перших місяців використання брекетів, коли зуби звикають до руху.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.