5 способів полегшити біль від носіння брекетів

5 способів полегшити біль від носіння брекетів
Зміст
  1. Чому на початковому етапі брекети приносять дискомфорт?
  2. Як полегшити біль при носінні брекетів?

Рішення носити брекети – це Ваш шлях до красивої і здорової посмішки. Від ступеня викривлення залежить також період носіння і вид брекетів. Доброю новиною є те, що неприємні відчуття від носіння брекетів тимчасові і можуть пом’якшуватися за допомогою деяких способів.

Чому на початковому етапі брекети приносять дискомфорт?

Ортодонтичне лікування – складний і тривалий процес, брекети вимагають активації конструкцію кожні 4-6 тижнів після первинної фіксації. Це означає додатковий тиск на ясна і зуби, пересування зубів, можливе подразнення і дискомфорт слизової оболонки на перших етапах після установки брекет-системи.

Як полегшити біль при носінні брекетів?

Компреси з льодом або холодна їжа і напої. Спробуйте нанести на хворобливу ділянку (щоку, вилицю і т.п.) компрес з льодом, випити чаю або соку з холодильника або з’їсти морозиво. Охолодження болючої зони допоможе зменшити біль, а також зняти набряк.

Іноді на слизових через тертя з деталями брекетів з’являються невеликі ранки. Вони також є причиною больових відчуттів, які можна пом’якшити за допомогою використання спеціального ортодонтичного воску.

М’які продукти. Чутливість зубів в процесі виправлення помітно зменшується, проте споживання твердих продуктів (овочі, горіхи, «хрусткий» фаст-фуд) може викликати деякий дискомфорт. Спробуйте замінити тверді і хрусткі продукти м’якшими, наприклад, смузі, суп, йогурт, пюре, м’які фрукти. Коли найскладніший період виправлення буде пройдено, Ви зможете повернутися до вживання улюблених твердих продуктів.

Ортодонтический віск. Продовжуючи тему подразнень ясен і слизових, стоматологи часто рекомендують використовувати ортодонтичний віск, що наноситься на металеві деталі брекетів. Таким чином, зменшується тертя і сухість слизових внаслідок контакту з металом.

Капи. Ортодонти СКАЙКЛІНІК рекомендують носити їх поверх брекетів в період заняття активним спортом, наприклад, єдиноборствами. Таким чином, капи захистять слизові від пошкодження металевими скобами.

Болезаспокійливі. Болезаспокійливі є найбільш ефективним способом, що усуває больові відчуття, якщо попередні опції не допомогли. Одним зі знеболюючих, який можна взяти в аптеці без рецепта є Ібупрофен. Частота прийому болезаспокійливих і дозування – згідно з інструкцією.

Важливий момент: неприємні відчуття від брекетів не будуть тривати вічно! Звичайно ж, всі ситуації дуже індивідуальні, але зазвичай неприємні відчуття вщухають вже після перших місяців використання брекетів, коли зуби звикають до руху.