5 порад, як побороти дитячий страх перед стоматологом

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
5 порад, як побороти дитячий страх перед стоматологом
Зміст
  1. 5 порад щодо боротьби з дитячою тривожністю перед стоматологом
  2. Читайте казки та оповідання про стоматологів своїм дітям
  3. Почніть знайомство зі стоматологом якомога раніше
  4. Грайте в рольові ігри з дитиною
  5. Підготуйте дитину морально до прийому
  6. Розкажіть про важливість гігієни і покажіть приклади

Не всі діти бояться стоматологів – деякі з них із задоволенням приходять на профілактичні огляди і лікування. У чому загадка? Проблема в дитячій тривожності – питанні, що активно вивчається стоматологами ще з 1996-го року. Рівень тривожності коливається від легкого до екстремального і екстремальний часто проявляється в щирій паніці від одного тільки слова «стоматолог» або «лікар». Якщо не пропрацювати таку тривожність, навіть в легкому ступені, у дитини на все життя може залишитися негативний відбиток від стоматологічного лікування.

Зазвичай лікарі знають, як знайти підхід до різних дітей, грунтуючись на своєму багаторічному досвіді. Важливо, щоб і батьки співпрацювали разом з лікарем, щоб домогтися максимального результату і розуміння.

5 порад щодо боротьби з дитячою тривожністю перед стоматологом

Читайте казки та оповідання про стоматологів своїм дітям

На полицях книжкових магазинів сьогодні можна знайти різні історії про стоматологів та їхніх пацієнтів, написані дитячими письменниками. У книгах є барвисті ілюстрації та реальні життєві ситуації, завдяки яким дитина дізнається про щасливий досвід стоматологічної діагностики і лікування без безпосереднього відвідування стоматологічної клініки. Ось кілька прикладів таких книг:

– “Noah’s visit to the dentist”;
– “The Berenstain Bears Visit the Dentist”;
– “Ben goes to the dentist”.

Не всі з цих книг перекладені українською, але батьки могли б придбати англійські версії, тому що ці книги дійсно рекомендовані багатьма стоматологами.

Почніть знайомство зі стоматологом якомога раніше

Ідеальним періодом для першого знайомства зі стоматологом вважається поява першого зуба у дитини. Перший прийом зазвичай організовується більше для психологічного розташування маленького пацієнта, а вже потім для діагностики ротової порожнини. Кілька таких оглядів – і дитина звикне до спокійної атмосфери стоматологічного кабінету і маніпуляцій лікаря.

Грайте в рольові ігри з дитиною

Перш ніж записуватися до стоматолога, спробуйте пограти з дитиною в гру «стоматолог-пацієнт»: спершу дайте можливість йому побути стоматологом (розташувати на кріслі, оглянути ротову порожнину, почистити Вам зуби), а потім і самі станьте стоматологом, роблячи ті ж маніпуляції . Пацієнтами можуть бути також і іграшки дитини.

Підготуйте дитину морально до прийому

Не рекомендується говорити малюкові про майбутній огляд у стоматолога безпосередньо в день прийому – дитина рознервується і не встигне морально підготуватися до процедури. Краще скажіть йому про це за тиждень до прийому і час від часу нагадуйте про дату.

Такий підхід також допоможе відповісти на питання, що мучать, якщо вони є. Відповідайте на них чесно, уникаючи загальноприйнятих «все буде добре» і «не хвилюйся». Це може бути правдою, але, якщо дитині доведеться лікувати зубів, а такого досвіду у нього ще не було, для нього це буде страшним сном, навіть якщо потім все буде добре. Намагайтеся описувати ситуацію реально, але «дитячою» мовою: «Стоматолог просто подивиться на твої зуби і порахує їх», «він переконається, що вони досить чисті і здорові», «він перевірить, наскільки сильна твоя щелепа і задні зуби» і т. п.

Розкажіть про важливість гігієни і покажіть приклади

Поясніть дітям, як ефективна гігієна може стати їх щасливим квитком у дорослому житті. Покажіть, як цьому навчитися: чистіть зуби два рази в день зубною пастою і зубною ниткою, регулярно відвідуйте стоматолога, оцінюйте самостійно стан зубів. Розкажіть дітям, що при дотриманні таких правил їм не доведеться лікувати зуби у стоматолога, а якщо все-таки і доведеться, то стоматолог – хороший лікар і хоче допомогти.

Також слід запитати себе: «А як я сам/cама ставлюся до стоматолога?» Можливо, діти копіюють Вашу тривожність, яку Ви і самі не помічаєте.

Коментарі закриті.

Супутні послуги