5 ознак того, що Ваша ротова порожнина – здорова

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
5 ознак того, що ваша ротова порожнина – здорова
Зміст
  1. Здорові ясна
  2. Якісний вид реставрованих зубів
  3. Приємний або нейтральний запах з рота
  4. Рівний зубний ряд
  5. Здорові слизові тканини рота

Здорова ротова порожнина – це певний вид успіху, чи не так? Ви багато посміхаєтеся, Вас приємно цілувати (Вам приємно цілуватися), Ви не відчуваєте дискомфорту, перебуваючи в близькому контакті з людьми. Порівняйте цих 5 ознак здорової ротової порожнини і переконайтеся в тому, що у Вас все в порядку!

Здорові ясна

Вивчіть свої ясна: вони повинні бути рожевими і досить пружними. Зуби навколо цих ясен повинні міцно триматися і не хитатися. Червоні, білі і пухкі ясна, а також наявність неприємного запаху, що виходить з таких зубів, свідчить про наявність захворювання.

Все ясна повинні знаходитися на одному рівні з зубами – якщо Ви бачите, що деякі ясна опустилися нижче цього рівня, це також свідчить про наявність захворювання.

Якщо Ви щодня чистите зуби щіткою і зубною ниткою, а також регулярно проходите профілактичні огляди, ніяких проблем бути не повинно.

Якісний вид реставрованих зубів

Хороший стан встановлених раннє пломб, коронок і зубних імплантатів – це теж гарантія здорової ротової порожнини.

Найпоширенішою формою руйнування реставрованих зубів є бруксизм. Він може спровокувати тріщини і відколи. Якщо такі пошкодження не видно неозброєним оком, на прийомі в клініці за допомогою цифрової діагностики лікар зможе діагностувати проблему.

Приємний або нейтральний запах з рота

Не завжди неприємний запах з рота говорить про проблеми з зубами – іноді галітоз (така його стоматологічна назва) викликають такі захворювання як діабет, а також проблеми з носовими пазухами. Деякі медичні препарати, що викликають сухість у роті, також стають причиною галітоза.

Рівний зубний ряд

Здорові зуби – це не тільки відсутність неприємного запаху, карієсу і тріщин реставрацій, але і рівний зубний ряд, що не заподіює дискомфорт під час жування й мови. Рівні зуби також легше чистити зубною щіткою і ниткою, внаслідок чого вони менше схильні до різних захворювань.

Скупченість і кривизна зубів можуть викликати розлади травлення і СНЩС (скронево-нижньощелепного суглоба), спровокувати захворювання ясен, неврологічні захворювання і навіть змінити обриси особи.

Здорові слизові тканини рота

Здорові слизові ротової порожнини – це рожеві, пружні і вологі тканини. Діагностика стоматологічній клініці SKYCLINIC включає не тільки огляд зубів і ясен, але також аналіз горла, щік, піднебіння, язика та губ. Багато захворювань, що поширюються на весь організм, наприклад, діабет, серцево-судинні захворювання, рак ротової порожнини і порушення функціональності щитовидної залози можна діагностувати, помітивши такі зміни як надмірна сухість слизових, стоматит, молочниця, набряклість, рихлість і підвищена чутливість зубів.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги