4 захворювання організму, які провокують розвиток карієсу

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
4 захворювання організму, які провокують розвиток карієсу
Зміст
  1. Цукровий діабет
  2. Захворювання імунної системи
  3. Анорексія і булімія

Чи знаєте Ви, що карієс може бути викликаний не тільки поганою гігієною порожнини рота? Існують інші захворювання, при перебігу яких карієс стає їх побічним ефектом або наслідком. Саме тому стоматологи, вивчаючи ті чи інші запалення в ротовій порожнині, запитують пацієнтів про перенесені або властивих захворюваннях.

Цукровий діабет

Діабет є найбільш суттєвим причинно-наслідковим зв’язком в діагностиці карієсу. У діабетиків всіх типів рівень інсуліну в організмі підвищується однаково. Це впливає на багато систем організму, щелепно-лицьову включно.

Сухість у роті – це перший, найпоширеніший симптом діабету. Не варто недооцінювати роль слини: вона не тільки захищає зубну поверхню від бактерій і допомагає при пережовуванні їжі, але і тримає кислотно-водний баланс порожнини рота в нормі. Недостатнє слиновиділення робить зуби і ясна більш вразливими, до того ж пацієнт відчуває дискомфорт через таку сухість.

До речі, крім карієсу, іншим побічним ефектом діабету є захворювання ясен, тому діабетики повинні проходити більше профілактичних оглядів і відноситься більш відповідально до своєї гігієни.

Захворювання імунної системи

Аутоімунні захворювання вражають, в основному, конкретні органи, наприклад, нирки, шкіру, навіть слинні залози. Одним з таких захворювань в стоматології є синдром Шегрена.

При синдромі Шегрена зменшується кількість слини, що виділяється слинними залозами, а це робить той же ефект, що і діабет. У крайніх проявах даного захворювання у пацієнтів і зовсім відсутній процес слиновиділення.

Пацієнтам з таким синдромом часто необхідно проходити профілактичні огляди частіше, ніж два рази на рік, щоб проконтролювати рівень вологості в порожнині рота. Також їм необхідно приймати медичні препарати або користуватися спеціальними ополіскувачами, щоб збільшити вироблення слини і управляти своєю хворобою щодня.

Анорексія і булімія

Обидва цих захворювання – це розлади травлення на психологічної основі: aнорексики не відчувають голоду, незважаючи на те, що їх організм вимагає їжі, буліміки або нічого не їдять, або переїдають, або свідомо викликають у себе процес блювоти після прийому їжі.

При анорексії розвиток інфекцій, в т.ч. і паразитарних, проходить набагато активніше. В основному, це інфекції травної системи. У буліміків дуже страждає емаль, губи і слизисті, оскільки через часту блювоти дані поверхні сильно окислюються шлунковим ферментом. Іншим побічним ефектом булімії також називають неприємний запах з рота.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги