4 способи захоплюючої гігієни порожнини рота для дітей

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
4 способи захоплюючої гігієни порожнини рота для дітей
Зміст
  1. Веселі предмети гігієни для дітей
  2. Спільні покупки предметів гігієни
  3. Власний приклад
  4. Цікаві відео про чищення зубів

Навчити дітей індивідуальній гігієні порожнини рота дуже непросто. Що говорити про дітей – навіть дорослі іноді так зайняті повсякденними справами, що не приділяють достатньо часу догляду за зубами. Однак, якщо перетворити чищення зубів на гру, то щоденна рутина стане для дитини важливим елементомв  його повсякденному житті.

Чищення зубів з перших днів їх появи – це перший етап закріплення звички. Такий чищенням, звичайно ж, займаються батьки. Для чищення перших зубів зазвичай використовується м’яка зубна щітка, підібрана відповідно до віку дитини. Як правило, спочатку зуби чистять без пасти, в подальшому, на щітку наноситься 1-2 мм зубної пасти. Вже у віці 3-х років дитина зможе тримати зубну щітку самостійно. Дитині слід пояснити, чому гігієна так важлива для його здоров’я, а потім залишається підтримувати її всілякими креативними способами. Слід пам’ятати, що батьки зобов’язані проводити чищення зубів дитині до 8-9 років після їх самостійного чищення. Оскільки мануальних навичок дитини ще не вистачає для якісного очищення всіх поверхонь зубів.

Веселі предмети гігієни для дітей

Тут можна не вигадувати нічого особливого в практиці чистки і купити те, що вже придумала індустрія, наприклад, зубні щітки з зображеннями супергероїв або тварин. Щоб привчити дитину до якісного трьохвилинного чищення зубів, можна придбати годинник у вигляді зуба, що цокає. Або купити календар, на якому позначають наклейками у формі зірочок або зубів всі дні, які дитина почистила зуби двічі на день. Існує маса способів – проявіть креативність!

Спільні покупки предметів гігієни

Коли в будинку закінчуються зубна паста, щітки, ополіскувачі і зубна нитка, беріть дитину з собою. Дозвольте їй вибрати зубну пасту і щітку, яка їй сподобається, таким чином він із задоволенням буде робити чистку. Не будьте суворими з вибором пасти – кольорові і «смачні» пасти вітаються, якщо дитина готова довго і систематично чистити ними зуби. Однак всі засоби повинні бути підібрані відповідно до віку дитини.

Власний приклад

На жаль, якість гігієни багато в чому буде залежати і від Вас, тому необхідно дотримуватися в точності тих же правил, що даються дитині. Чистіть зуби двічі на день, чистіть їх зубною ниткою, не відкладайте заплановані візити в стоматологічну клініку, а саме до дитячого стоматолога міняйте вчасно щітку. Дитина буде бачити, що для Вас це важливо і цікаво, і так само буде реагувати на свою гігієну.

Цікаві відео про чищення зубів

Підберіть мульфільми, пов’язані з чищенням зубів. Можливо, в мережі знайдуться навіть веселі пісеньки зубів або предметів гігієни. Це надасть дитині більше впевненості в тому, як це важливо.

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Коментарі закриті.

Супутні послуги