4 способи лікування бруксизма в стоматології

4 способи лікування бруксизма в стоматології
Зміст
  1. Як лікується бруксизм в стоматології?

Як хронічний стрес впливає на організм людини? Безсоння, виразка шлунка, гормональні порушення, зниження імунітету – всі ці та багато інших наслідків стресу підтверджені численними дослідженнями. У стоматологічній практиці наслідки стресу проявляються у вигляді скреготіння зубами або появи шкідливих звичок, наприклад, кусання, здавлювання або разгризання твердих предметів. Ігнорування таких явищ призводить в майбутньому до підвищеного стирання зубів і навіть їх втрати. Це вже не кажучи про больові відчуття в щелепи, шиї та головний біль.

Як лікується бруксизм в стоматології?

Медикаментозне лікування. Хронічний бруксизм часто провокує м’язові спазми і біль в області щік, вух, щелепи, шиї. Пацієнтам, які страждають від хворобливих відчуттів, виписуються м’які протизапальні і знеболюючі засоби. Також можуть бути призначені заспокійливі або снодійні, якщо пацієнт страждає від безсоння.

Нічні капи. Це ортодонтична конструкція з щільного пластику, яка виготовляється персонально для кожного пацієнта. Каппа надівається на одну з щелеп і таким чином не дозволяє прикусу зміщуватися, а зубам стиратися. Навіть, якщо скрежетання зубами і відбувається, зуби ковзають по гладкій поверхні, відповідно, м’язи щелепи не напружуються, а скронево-нижньощелепний суглоб не зміщується. Виходить, каппа не тільки захищає емаль від стирання, а й гарантує зменшення або повну відсутність хворобливих відчуттів.

Вирівнювання прикусу. Звичка здавлювати зуби або скреготати ними може також бути викликана неправильним прикусом. Неправильний прикус виправляється за допомогою брекетів або елайнерів. Процес вирівнювання зубів може зайняти від одного до двох років, але після больові відчуття і дискомфорт зникають і навіть поліпшується якість пережовування.

Психотерапія і медитації. Якщо стоматолог-терапевт помічає якісь стресові прояви, наприклад, часті рухи руками, кусання губ, трясіння ногою, часте поправляння одягу, волосся та ін., то всі ці ознаки є наслідками тривожності і стресу. Стоматолог може порекомендувати звернутися до психотерапевта, щоб усунути або скорегувати реакції на основну проблему – стрес.

Часто способи лікування бруксизму об’єднуються між собою, наприклад, психотерапія і медикаментозне лікування або нічні капи і психотерапія. Все залежить від ступеня бруксизму і від проблем, які він викликає.

Супутні послуги