4 ознаки того, що у Вас бруксизм

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
4 ознаки того, що у вас бруксизм
Зміст
  1. Пробудження від болю
  2. Помітний скрегіт зубами
  3. Високе стирання емалі
  4. Больові відчуття в СНЩС

Як дізнатися, що людина страждає на бруксизм? Багато пацієнтів відзначають лише якусь втому в ділянці жувальних м’язів вранці. Однак, є деякі моменти, за якими можна визначити, що бруксизм дійсно має місце в житті людини.

Пробудження від болю

Якщо бруксизм розвинений до такої міри, що викликає больові відчуття, людина може прокидатися серед ночі від цього. Звідки біль? М’язи сильно напружуються, надаючи сильний тиск на зуби. В результаті, навіть в нічний час, коли м’язи повинні відпочивати, вони працюють.

Помітний скрегіт зубами

Про бруксизм часто повідомляють рідні пацієнта, тому що скрегіт зубами чутно вночі, а від деяких видів скреготу люди навіть прокидаються. Фізично неможливо скреготати зубами весь час, але в короткі періоди під час нічного сну – цілком реально.

Високе стирання емалі

Якщо у пацієнта не передбачається попередніх двох симптомів, цей напевно говорить про бруксизм. Стирання емалі дуже помітне за зміненим краєм верхніх і нижніх зубів. Причому стирання може бути конкретно виражене не тільки по всьому ряду, а й у конкретних зубів (передніх або бокових зубів). Стираемость емалі в подальшому також змінює прикус, що, в свою чергу, впливає на риси обличчя.

Больові відчуття в СНЩС

СНЩС – це скронево-нижньощелепний суглоб. Такий суглоб знаходиться між верхньою і нижньою щелепами і відповідає за їх функціональність, положення і рух. При активному бруксизмі суглоб переживає дисфункцію і стирання, а це викликає хворобливі відчуття, які пацієнт переживає навіть в денний час.

Бруксизм можна зменшити, обмеживши людину від стресу – займаючись фізичними вправами, проводячи медитації і лицьову гімнастику. На додаток до цього також необхідно носити нічну капу – спеціальну пластинку, яку надягають на зуби для їх захисту від стирання. Комплекс цих дій збереже здоров’я зубів, м’язів і суглобів від бруксизма на всі наступні роки.

Якщо Ви дивитесь у дзеркало і помічаєте, що край Ваших зуби злегка стертий, напевно прийшов час звернутися до ортодонта в стоматологічну клініку СКАЙКЛІНІК і дізнатися більше про доступні методи лікування.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.