4 ознаки професійного чищення зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
4 ознаки професійного чищення зубів
Зміст
  1. Стоматолог дбайливо ставиться до чутливих ділянок
  2. Якісна чистка проводиться з ретрактором і під стоматологічним мікроскопом
  3. Пасти для очищення зубів підбираються індивідуально
  4. Під час чищення ясен головки інструментів змінюються

Професійне чищення зубів – це одне із золотих правил здоров’я порожнини рота. Виконана якісно, ​​вона стає не тільки позитивним досвідом для пацієнтів, але і доброю звичкою. Як визначити, що професійне чищення на всіх своїх етапах – від знайомства з пацієнтом і до кінцевого результату проходить на найвищому рівні? Давайте розберемося.

Стоматолог дбайливо ставиться до чутливих ділянок

Чутливість зубів і ясен – це дуже важливий аспект не тільки в процесі чищення, але і в процесі налагодження контакту з пацієнтом. Ставтеся з обережністю до стоматолога, який не уточнює цей момент перед початком чистки або ігнорує Ваші прохання робити чистку лагіднішою в певних зонах. Очистити якісно навіть чутливі зони можна, головне правильно розрахувати зусилля і час.

Якісна чистка проводиться з ретрактором і під стоматологічним мікроскопом

Ретрактор – це гумова плівка, натягнута на тверде пластикове кільце. Вона надягається на губи, а потім розтягує рот в його натуральному обсязі. Найпопулярнішою моделлю ретрактора вважається OptraGate, оскільки він забезпечує максимальну видимість і доступність порожнини рота. Це також звільняє пацієнтів від постійного тримання рота відкритим, адже ретрактор робить це за них і їх губи не брудняться матеріалами, водою або іншими частками, що з’являються під час маніпуляцій.

Пасти для очищення зубів підбираються індивідуально

Після зняття нальоту терапевт підбирає полірувальну пасту в залежності від стану зубів пацієнта (чутливість, запалення ясен, стирання емалі).

В арсеналі стоматолога є очищуючі пасти з різним коефіцієнтом RDA – радіоактивною абразивністю дентину. Його значення розподіляються наступним чином:

  • 0-70 – малоабразивна паста (звичайна зубна паста, наприклад);
  • 70-100 – абразивна паста;
  • 100-150 – високоабразивна паста;
  • 150-250 – максимально високоабразивна паста.

Пасти для професійного чищення, такі як Proxyt коливаються в межах від 7 до 83 і містять ксиліт і фтор. Є й інші пасти, що не містять фтор і володіють коефіцієнтом 36.

Якщо емаль пацієнта неабияк пошкоджена нальотом, а також знебарвлена ​​через надмірне споживання кави і куріння, то стоматолог використовує пасти з високим значенням RDA, що містять більше абразивних частинок. Після обробки високоабразивною пастою зуби очищаються малоабразивною пастою Proxyt з низьким RDA (7) – вона забезпечує гладкість емалі і її стійкість до фарбування.

Під час чищення ясен головки інструментів змінюються

Якщо стоматолог знає або бачить, що Ваші ясна досить чутливі, він при чищенні зубів буде використовувати насадку з більш м’якою щетиною. Особливо це стосується тканин навколо зубного імпланта.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги