4 найпоширеніших питання майбутніх мам

4 найпоширеніших питання майбутніх мам
Зміст
  1. «Кальцій для дитини надходить з моєї емалі?»
  2. «Чи підвищується ризик захворювань ясен під час вагітності?»
  3. «Чи повинна я змінити стратегію гігієни порожнини рота?»
  4. «Чи необхідно мені приймати фторвмісні добавки?»

Безліч жінок, які готуються стати мамами цікавляться у дитячих стоматологів про зміни свого організму і вплив цих змін на здоров’я зубів і ясен. Ми відповіли на їх найпоширеніші питання.

«Кальцій для дитини надходить з моєї емалі?»

Багато мам побоюються, що як тільки плід почне дозрівати, їх зуби раскрошатся і випадуть. Кальцій, калій і інші корисні речовини і мінерали дитина отримує з раціону матері. Якщо в раціоні не вистачає необхідних йому речовин, тоді вони автоматично витягуються з «запасних» ресурсів матері, тому що народження малюка стає пріоритетом. Зазвичай стоматолог радить нову схему харчування, що підтримує рівень кальцію в обміні речовин. Таким чином, і малюк, і мама отримують необхідну порцію корисних речовин.

«Чи підвищується ризик захворювань ясен під час вагітності?»

Потрібно лікувати зуби під час вагітності? Так, в організмі у великій кількості виділяється естроген. Естроген в підвищених дозах впливає на кровоносні судини ясен, а це служить гарною умовою для розвитку пародонтальних захворювань, особливо гінгівіту вагітних.

Також під час вагітності часто намічається поява і розвиток доброякісних новоутворень ясен, тому моніторинг вагітних у стоматолога проходить набагато частіше, ніж звичайних пацієнтів.

«Чи повинна я змінити стратегію гігієни порожнини рота?»

Потрібно не забувати про чистку зубів двічі на день і чищення ниткою – це так. Ополіскувач буде плюсом у Вашому списку. Попросіть свого стоматолога порекомендувати Вам фторвмісну або будь-яку іншу пасту, необхідну для здоров’я зубів в цей період. Відвідування стоматолога кожні 3 місяці забезпечить максимальну гігієну і діагностику стану порожнини рота. Звичайно ж, при виявленні кровоточивих, набряклих, червоних ясен слід запланувати візит в клініку якомога швидше.

«Чи необхідно мені приймати фторвмісні добавки?»

Це звучить привабливо з маркетингової точки зору, але на практиці поки жодне дослідження не підтвердило цієї теорії, тому стоматологи утримуються від подібних рекомендацій. Стоматологи рекомендують продовжувати користуватися фторвмісною пастою і стежити за якісною гігієною порожнини рота.

Супутні послуги